میخواهم لاغر شوم

صفحه نخست

مقالات

محاسبه گرها

چطور لاغر بشم

درباره ما

ویدئوها

دریافت رژیم

جستجو...

آدرس ما روی نقشه

جستجو در سایت

تلفن : مشهد-  36064720-36061353
میخواهم لاغر شوم

به گفته یک متخصص پوست، سرطان پوست بیشتر در کشاورزان و کسانی که بیش از دیگران زیر نور آفتاب قرار می گیرند، شایع است.

دکتر نوید بوذری فوق تخصص جراحی پوست در حاشیه کنگره بین المللی پوست، مو و لیزر و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در ایران آمار دقیقی از مبتلایان به سرطان پوست در دسترس نیست، افزود: از آنجا که ایرانی ها پوست تیره تری دارند و پوست تی

به گفته یک متخصص پوست، سرطان پوست بیشتر در کشاورزان و کسانی که بیش از دیگران زیر نور آفتاب قرار می گیرند، شایع است.

دکتر نوید بوذری فوق تخصص جراحی پوست در حاشیه کنگره بین المللی پوست، مو و لیزر و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در ایران آمار دقیقی از مبتلایان به سرطان پوست در دسترس نیست، افزود: از آنجا که ایرانی ها پوست تیره تری دارند و پوست تیره نسبت به سرطان مقاوم تر است، از دیگر کشورهای جهان مبتلایان کمتری دارد.

به گفته وی بدخیم ترین نوع سرطان که سرطان ملانوم است بیشتر در جوانان مشاهده می شود و راه تشخیص آن مشاهده خال های بدن بیمار است.

دکتر بوذری ادامه داد: به همین منظور از آنجا که بیشتر خالهایی که در بدن داریم یا هنگام تولد ظاهر شده یا در سی سال اول زندگی در بدن به وجود می آیند به همین منظور هر فردی باید خال های بدنش را شناخته و نسبت به تغییرات آن بی توجهی نشان ندهد.

وی با تاکید بر اینکه تنها باید خال هایی را برداشت که از نظر ابعاد ظاهری و رنگ تغییر پیدا کرده اند، افزود: به هیچ وجه توصیه نمی شود که افراد برای زیبایی خالهای پوستی شان را بردارند.

به گفته دکتر بوذری شایع ترین سرطان در جهان سرطان پوست است که از نظر تعداد مبتلایان در چند سال اخیر بالاترین رشد را داشته است و اکنون از آن به عنوان سرطان پوست نام می برند.

وی در خصوص دلایل افزایش سرطان پوست در بین مردم اظهار کرد: ظرف ۴۰ تا ۵۰ سال گذشته به خاطر تغییراتی که در عادات مردم رخ داده و اعمالی مانند برنزه کردن و آفتاب گرفتن در ساحل که بین مردم باب شده، این سرطان به شدت افزایش پیدا کرده است به گونه ای که در آمریکا از هر ۱۰۰ نفر ۳۰ نفر در طول عمرشان به سرطان پوست مبتلا می شوند.

وی با بیان اینکه نتیجه آغاز یک رفتار غلط، چهل تا ۵۰ سال بعد مشخص می شود، افزود: طی چند سال گذشته تعداد دستگاه های سولاریوم افزایش پیدا کرده که در سال های بعد به همین دلیل می توان شاهد سرطان های بیشتری بود.

این متخصص پوست در پایان اظهار کرد: تنها با آموزش و اطلاع رسانی می توان از افزایش سرطان در بین مردم جلوگیری کنیم.

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد