صفحه نخست

رژیم آنلاین

مقالات

بانک کالری

برترین ها

مدیا

درباره ما

اینفوگراف

جستجو در سایت

تلفن مشهد : 3606420 - 36051363          ♥‌ آیا من چاقم ؟‌ ♥          ♥‌ ثبت نام رژیم آنلاین‌ ♥          ♥‌ ادامه رژیم لاغری‌ و     لینک ما در پیام رسان سروش

چگونه می توان با رژیم غذایی مقدار کلسترول خون را کاهش داد؟

رژیم غذایی
خطر ابتلا به بیماری قلب و عروق و بروز حمله قلبی را می توان با به وجود آوردن تغییراتی که میزان کلسترول را پایین بیاورد کاهش داد. توجه به این نکته ضروری است که به ازای هر 1 درصد کاهش کلسترول در مقدار کلسترول خون 2 درصد خطر کاهش می یابد. برای مثال پایین آوردن کلسترول خون به میزان 15 درصد می تواند خطر حمله قلبی را برای شما 30 درصد کاهش دهد. اکثر افراد می توانند مقدار کلسترول خون خود را تا میزان مطلوب زیر 200 پایین بیاورند. مقدار کلسترول خون اساساً تحت تأثیر مواد غذایی مصرفی و زمینه ارثی مقدار کلسترول خون می باشد. خوردن غذاهایی که چربی های اشباع شده زیادی دارند بیش از هر چیز شما را در معرض خطر بالا رفتن کلسترول خون قرار می دهند. کاهش کلسترول خون با کاهش دریافت کلسترول و چربی رژیم (مخصوصاً چربی اشباع شده)، افزایش مصرف فیبرهای غذایی محلول و ثابت نگه داشتند وزن در حد ایده آل امکان پذیر است.
چربی های اشباع در گوشت ها (مخصوصاً گوشت قرمز، مثل گوشت گاو و گوسفند)، لبنیات مثل خامه و کره وجود دارد. بعضی از محصولات قنادی مثل پای ها، کیک ها و کلوچه ها نیز می توانند حاوی مقادیر زیادی چربی های اشباع شده باشد. همراه با کاهش مصرف چربی های اشباع شده لازم است غذا های غنی از نشاسته (که بعضی از مواقع کربوهیدرات پیچیده نامیده می شوند) بیشتری مثل غلات صبحانه ای سیب زمینی آب پز یا کبابی، برنج پخته، لوبیا، ماکارونی و نان مصرف کنیم.
باید به خاطر داشت که اگر شما اضافه وزن دارید و مقدار کلسترول خونتان بالا است، کاهش وزن می تواند به پایین آوردن کلسترول خون کمک کند. برای کسانی که به درمان های پیشرفته تری نیاز دارند درمان های دارویی مؤثر در دسترس می باشد.
هنگامی که به سمت رژیمی جهت سلامت قلب پیش می روید، مهمترین گامی که برداشته می شود کاهش مصرف غذاهای چرب و افزایش مصرف غذاهای نشاسته ای می باشد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد مصرف غذاهای غنی از فیبر محلول به کاهش کلسترول خون کمک می کند.
سبوس جو یک منبع غنی از فیبر محلول می باشد.

نکته ای که درباره این ماده مطرح است این است که به نظر می رسد این ماده کلسترول LDL که رسوب چربی در سرخرگ ها را ایجاد می کند، کاهش داده ولی سطح کلسترول محافظت کننده HDL را بالا می برد، غذاهای دیگر غنی از فیبر محلول شامل لوبیا، عدس و بعضی از میوه ها می باشند. از آنجا که تمام این غذاها از دو جنبه کم چربی بودن و فیبر بالا مفید هستند مصرف روزانه آنها مفید است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت آخرین خبرها

apelle

 20% تخفیف ثبت نام اینترنتی     

 هر هفته یک برنامه غذایی

ویدئوهای رایگان آموزشی

هم استانی‌های عزیز میتوانید اینترنتی ثبت نام کنید حضوری مشاوره بگیرید

 کلاسهای آموزش تغذیه صحیح (رایگان )

 

ثبت نام و شروع لاغر شدن