صفحه نخست

رژیم آنلاین

مقالات

بانک کالری

برترین ها

مدیا

درباره ما

اینفوگراف

جستجو در سایت

تلفن مشهد : 3606420 - 36051363          ♥‌ آیا من چاقم ؟‌ ♥          ♥‌ ثبت نام رژیم آنلاین‌ ♥          ♥‌ ادامه رژیم لاغری‌ و     لینک ما در پیام رسان سروش

 

رابطه  اضافه وزن و چاقی در یائسگی
در هنگام یائسگی ، چون تخمدان ها میزان استروژن ( هورمون زنانه )  کمتری تولید می کنند یکی از منابع بدن که  موادی شبیه هورمونهای زنان توان تولید این هورمون را دارند  بافت چربی است  ، استروژن  در تمام طول عمر تولید شده و  از عوارضی همانند  پوکی استخوان کمک میکند و مانع  مشکلاتی همانند  شکستگی استخوان ( خصوصا شکستگی لگن ) در سنین پیری شود. چربی در سراسر زندگیمان استروژن تولید می کند ، به همین دلیل رژیم های بسیار  کم چربی یا کاملا فاقد چربی که اغلب به کسانی که می خواهند  سریع لاغر شوند توصیه می شود ، با توجه به اینکه سلولهای چربی تولید هورمون را در سنین یائسگی بر عهده دارند مقدار کمی اضافه وزن در سنین یائسگی طبیعی بوده  و کاهش وزنهای شدید در این سنین میتواند عوارض جانبی نیز ایجاد نماید . این امر کاملا طبیعی است که خانمها  در سنین یائسگی کمی  وزن بیشتری داشته باشند . کمی چربی بیشتر حتی گاهی در سلامتی فرد میتواند در سنین یائسگی تاثیر گذار باشد .
البته حفظ  وزن  بسیار مهم و حیاتی است : زیرا چربی اضافی و بیش از حد یائسگی سبب میشود که میزان استروژن بیش از حد معمول بالا رود و در پی آن  خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان پستان وجود دارد .
شاخص توده بدن ( BMI )  مهمترین  و بهترین عامل در سلامتی زنان در سنین یائسگی است . این شاخص ، نمایانگر موثقی برای خطر پوکی استخوان است .

یک بررسی نشان داده زنان بین 45 الی 59 سال که از شکستگی  استخوان رنج می بردند ، میانگین شاخص توده بدن 5/22 داشتند ، در حالی که در زنانی که زنان یائسه ای که میانگین شاخص توده بدنی آنها  3/25 بوده است کمتر دچار شکستی استخوان شده اند .
  به نظر می رسد از دست دادن میزان چشمگیری وزن در زمان کوتاهی و به سرعت ممکن است ارتباط زیادی با از دست دادن توده استخوانی داشته باشد .
طبیعت در مبارزه زنان در برابر چاقی ممکن است کفه ترازو را به نفع خود پایین آورده باشد  ، اما  فراموش نکنید با سخت تر نمودن  جهت افزایش سرعت کاهش وزن برای زنان نسبت به مردان ( مردان سرعت بیشتری نسبت  زنان دارند ) ، ممکن است آنها را در مقابل عوارض جانبی قرار دهد ، در  زمان کاهس وزنتان توصیه های های متخصصتان را در نظر گرفته و اسرار به کاهش وزن سریعتر نداشته باشید تا  سلامتی شما تهدید نشود
 در ادامه بخوانید :
زمانی که رژیم شیوه و عادت زندگی می شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت آخرین خبرها