براي تقويت مغز لبنيات بخوريد

هرچند اغلب اوقات تصور مي‌شود كه مصرف لبنيات به دليل پيشگيري از چاقي و ابتلا به بيماري‌هاي قلبي بايد محدود شود اما در يك آزمايش جديد معلوم شد كه مصرف اين گروه از مواد غذايي براي تقويت مغز و باهوش تر شدن، ضروري است.

به گزارش سرويس سلامت ايسنا، اين مطالعه با همكاري متخصصان امريكايي و استراليايي روي 1000 فرد بالغ انجام گرفت. نتايج بررسي‌ها تاييد كرد افرادي كه به طور مداوم از محصولات لبني مثل شير، كره، پنير و ماست استفاده مي‌كنند در تست‌هاي ذهني امتيازات بيشتري كسب مي‌كنند و توانايي‌هاي ذهني و هوشي آنها به مراتب بيشتر از اشخاصي است كه خيلي كم لبنيات مي‌خورند و يا هرگز از اين خوردني‌ها مصرف نمي‌كنند.

به گزارش روزنامه ديلي ميل، اين متخصصان دريافتند چربي‌هاي مفيد موجود در اين محصولات از تحليل رفتن بافت مغز كه آغاز بيماري آلزايمر است، جلوگيري مي‌كنند.

تاكنون مطالعات روي بافت مغز ثابت كرده است كه فعاليت‌هاي ذهني ما وابستگي شديدي به ذخيره مناسب چربي‌هاي مفيد در بدنمان دارد. 60 درصد مغز ما را چربي تشكيل مي‌دهد و 70 درصد از غلاف ميلين موجود در اطراف رشته‌هاي عصبي از چربي است. چربي اين غلاف بايد مداوم جايگزين شود و به همين خاطر مغز به ذخيره مناسب چربي نيازمند است تا بهتر فعاليت كند.

جزئيات اين مطالعه در مجله «اينترنشنال دايري» منتشر شده است.

چاپایمیل

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
kantrium.com | Finland | Helsinki | Denmark