صفحه نخست

رژیم آنلاین

مقالات

بانک کالری

برترین ها

مدیا

درباره ما

اینفوگراف

جستجو در سایت

تلفن مشهد : 3606420 - 36051363          ♥‌ آیا من چاقم ؟‌ ♥          ♥‌ ثبت نام رژیم آنلاین‌ ♥          ♥‌ ادامه رژیم لاغری‌ و     لینک ما در پیام رسان سروش

images/iacf1.jpg

عادت بد غذايي در كودكان

عادت بد غدایی

يكي از بزرگترين مشكلات در زمينه تغذيه و رژیم غذایی كودكان و نو نهالان, عادات بد غذايي است.

علت ايجاد اين عادات و اصلاح نشدنشان چيست؟ علم فيزيك بيان ميدارد كه براي اينكه بر آيند دو نيروي هم راستا و خلاف جهت صفر باشد بايد آن دو نيرو با هم برابر باشند. يكي از نيروهاي تغذيه اي موجود در جامعه نيروي عادات بد غذايي است.

علل و عوامل زيادي باعث بوجود آمدن آن ميشود از جمله اعتقادات قديمي خرافي, روزنامه ها و مجلاتي كه از افراد بي اطلاع يا كم اطلاع براي نوشتن اطلاعات تغذيه اي ياري ميگيرند و ... . نيرويي عظيم تر نيز آنها را ياري ميكند و موفق ميگرداند نيروي (( تبليغات مواد غذايي از جعبه جادويي )) و نيروي جهالت تغذيه اي و کم اطلاعاتی عامه مردم  ناشي از آموزش كم يا ناصحيح مسائل تغذيه اي از رسانه هاي جمعي بخصوص تلويزيون.

هنگامیکه شما  تلويزيونتان را روشن میكنيد تا می ببينيد هر ساعت چند بار برنامه هاي اصلی تلویزیون قطع ميشود و چقدر از فضاي بين برنامه اي به تبليغات مواد غذایی تخصيص داده می شود .

شايد خودتان متوجه شده باشيد كه قسمت عمده اين تبليغات مربوط به ميان وعده های ناسالم غذایی   و كمك غذاهایی که ارزش غذایی واقعی ندارند اختصاص دارد . اين مواد بر دو نوعند يا کاملا  براي سلامتي مضر تشخيص داده شده اند و يا اينكه خیلی خطرناک نيستند ( اما مفيد هم نيستند ) اما مصرف بیش از اندازه آنها  باعث جلوگيري از مصرف وعده غذایي اصلي و لازم  خواهد شد كه دست آخر  اين امر سو تغذيه است .

بهر صورت تلويزيون با پخش اين همه تبليغات تلويزيوني و عدم ارائه برنامه هاي آموزشي تغذيه اي جهت اصلاح و اطلاعات عمومی تغذیه  چه در سطح بزرگسال و چه در سطح خردسال و همچنين والديني كه اغلب براي ساكت كردن كودكان خود و يا از سر خود باز كردن شان بدون هيچ محدوديتي امكان خريد و تهيه انواع تنقلات غير سودمند و ميان وعده هاي غير لازم براي كودكان را فراهم ميكنند .

از سويي ديگر مقصر اصلی در این عادات خود ما هستیم که به خاطر بی حوصلگی و خستگی خود به راحتی با باج دادن به کودکان وضع را بدتر و بدتر می کنیم .

پس آخرین و اولین مقصر در عادات بد غدایی فرزندانمان  خود ماییم

خانه را به مدرسه تبدیل نكنید

سنين مدرسه و توصيه هاي کاربردي براي اصلاح رفتارهاي تغذيه اي نامطلوب در کودکان

اصول علمی کنترل وزن

تاثیر جنسیت و وضعیت اقتصادی بر چاقی و اضافه وزن

چند وقت یک بار خود را وزن کنیم؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت آخرین خبرها

apelle

 هم استانی های عزیز می‌توانید   

اینترنتي ثبت نام کنيد حضوري مراجعه کنيد و تخفيف بگيريد

 20% تخفیف ثبت نام اینترنتی

هر هفته یک برنامه غذایی

ویدئوهای رایگان آموزشی

 

ثبت نام