توصيه هايي براي افراد داراي كمبود وزن

توصيه هايي براي افراد داراي كمبود وزن

 

1-در صورت عدم تحمل غذا شما هفته اول را فرصت داريد كه به ميزان مواد غذايي ذكر شده در رژيم غذايي خود برسيدبنا براين از ميزان قابل تحمل آغاز و هر روز به اين ميزان بيفزاييد تا به ميزان مذكور در رژيم غذايي خود برسيد .

2- يك پياده روي منظم وآرام يا نرمشهاي آرام در عملكرد  بهينه رژيم غذايي در شما كمك بسياري ميكند.

3- هرگز به جهت لاغري خود دچار واهمه و فشار هاي رواني نشويد زيرا ناراحتيهاي رواني اثر سؤ در روند وزن گيري شما خواهد داشت بدانيد در هر صورت چاقي واضافه وزن بسيار خطرناكتر از كمبود وزن است.

4- در ابتداي رژيم شايد نتوانيد تمامي غذاي خود را ميل كنيد ضمن اينكه در طول زمان به رژيم خواهيد رسيد تاكيد شما بايد روي دسر و ميان وعده ها باشد يعني اگر نتوانستيد ناهار به ميزان رژيم ميل نماييد ؛ميان وعده و دسر خود را صرف كنيد و نگران بهم خوردن رژيم خود نباشيد.

5-اگر عادت به صرف صبحانه نداريد تاكيد مينماييم حتما صبحانه را ميل نماييد در غير اين صورت به كاهش اشتهاي خود كمك نموده ايد.نظم در ساعات غذا خوردن بسیار مهم است.

6-در مورد مصرف مغزها ودانه هاي روغني جهت سهولت كار ميتوانيد ازآسياب شده مخلوط مغزها استفاده نماييد يعني مقداري از مغزهاي مختلف را بكوبيد وبا عسل يا شكر مخلوط نماييد و هر روز 4-3 قاشق ميل نماييد.مخلوط کنجد و خرما یا عسل عالیست ترکیبات  سوهان کنجدی در افزایش وزن اثر بسیار خوبی دارد.

7-مصرف گياهان برگ سبز (مثل سبزي خوردن ) و انواع سالاد فصلي را حتما داشته باشيد.بهتر است به جاي تنقلات چرب از ميوه ها وآبميوه هاي تازه استفاده نماييد . مطمئنا مصرف بستني از چيپس براي سلامتي شما بهتر است.از بستنی و ژله در میان وعده و دسر خود تا می توانید استفاده نمایید بعد از غذا .استفاده از شربتهای طبیعی نظیر عرقیات مثل گلاب و کاسنی بسیار موثر تر از شربتهای مصنوعی است .حتی میتوانید از این شربتها به جای آب استفاده نمایید.

8- در صورتيكه به وزن مورد نظر رسيديد . بايد از رژيم غذايي نرمال يا معمولي استفاده كنيد كه ميزان مواد غذايي در آن كمتر از رژيم غذايي شما براي چاق شدن است بنابراين سعي كنيد با شناخت صحيح گروههاي مواد غذايي و هرم سلامتي تغذيه از تمامي گروهها استفاده نموده ودر مصرف چربيها و تنقلات غير مفيدزياده روي نكنيد.

9-هر گز وعده غذايي خود را حذف نكنيد بنابر اين منظم بخوريد و منظم فعاليت كنيد تا همواره سالم وسلامت باشيد.

 

 

 

. . برای مطالعه شما

کربوهیدرات
کربوهیدرات کربوهیدرات کربوهیدرات یکی از مهمترین مواد غذایی برای زنده ماندن ، فکر کردن ، حرکت ، حرکات ورزشی واحساس نشاط و گاهی افت آن باعث بی حالی و افسردگی  است کربو...
بيماري كرونر
بيماري كرونر بيماري كرونر  قلبي به صورت مشكلاتي از قبيل دردهاي آنژيني و انفاركتوس ( حمله قلبي) بروز مي كند. آنچه كه سبب بروز بيماري قلبي مي شود، تشكيل تدريجي رسوب هاي چربي ي...
کراتین های موجود در مکمل های ک...
کراتین های موجود در مکمل های ک... این کراتین از تمام انواع کریتین ارزان تر است و با دقت زیادی مورد مطالعه قرار گرفته است. ● کراتین منوهیدرات این کراتین از تمام انواع کریتین ارزان تر است و با دقت...
چند وقت یک بار خود را وزن کنیم...
چند وقت یک بار خود را وزن کنیم... چند وقت یک بار خود را وزن کنیم؟ بهترین جا برای کنترل وزن شما مطب است آیا باید هر روز خود را وزن نماییم؟ خیلی از افراد چاقی که تصمیم به رژیم لاغری می گیرند، نگا...
Keywords: