چربی سوزی و لاغری با دارچین

دارچین باعث لاغری می ششود

چربی سوزی و لاغری با دارچین

دارچين Cinnamon

دارچین و کاهش وزن

آیـا دارچیــن به راستــی باعث لاغری میشود ؟! خیر به تنهایی دارچین تاثیری در وزن ندارد . اما اگر با برنامه صحیح غذایی و ورزش مرتب استفاده شود یکی از قویترین چربی سوزهای دنیا می تواند باشد

. دارچین باعث تنظیم قند خون می‌گردد ، به وسیله این خاصیت اشتها کم شده و راحت تر لاغری ایجاد می‌شود. دارچین میل به شیرینی را اکم می کند . با خاصیت ترموژنز خود باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می‌شود این افزایش کمک به لاغری بیشتر می‌کند. عوارض جانبی دارچین :

در افرادی که به دارچین حساسیت دارند مشکلات مانند:، مشکل معده ، حساسیت و مشکلات پوستی ، تهوع ، شروع حمله های آسمی، عطسه شود .

در صورت مشاهده هر یک از عوارض، مصرف دارچین را متوقف و با یک متخصص مشورت کنید. مصرف دارچین برای لاغری اگر فردی به دارچین حساسیت داشته باشد، ممکن است علائم زیر را تجربه کند.

مصرف بیش از حد برای کاهش وزن ممکن است، منجر به عوارض جانبی زیر شود: مشکلات پوستی معده درد حالت تهوع آسم عطسه در صورت مشاهده هر یک از عوارض، مصرف دارچین را متوقف و با یک متخصص مشورت کنید.

دو گونه دارچین وجود دارد دارچین سیلان و دارچین کاسیا. دارچین کاسیا طعم تلخ و تندتری نسبت به دارچین سیلان دارد، و حاوی مقادیر زیادی کومارین است ، کومارین ( با کورکومین در زردچوبه اشتباه نشود) در مصارف طولانی میتواند به کبد آسیب برساند ، افراد دارای مشکل کبدی بهتر است از آن استفاده نفرمایند.