راهنمای دریافت رژیم آنلاین

تغذیه در ورزشکارانی که نیاز به کاهش وزن دارند
ورزش لاغری سریع

ورزشکاران رشته هایی  مانند بوکس، وزنه برداری ، جودو، کشتی و ژیمیناستیک معمولا دارای وزن بیشتر از معمول و یا وزن دلخواه می باشند.

زمانی که  فرصت کافی برای لاغر شدن  وجود داشته باشد. پیدا کردن روش  مناسب معمولا ساده است د کافی است فرد برای چند روز رژیم غذایی لاغری پر پروتئین مصرف کند.

اگر رژیم غذایی موقتی باشد خطر خاصی  وجود ندارد معمولا رژیم سریعا موجب لاغری و کاهش وزن می شود. و علیرغم محدودیت انرژی نسبتا متعادل است و هیچگونه کمبودی ندارد. رژیم لاغری  ممکن است یبوست ایجاد کند یا مقدار ادرار ناکافی باشدو دفع دسموم دچار مشکل شود .

معولا در این موارد  پزشک برای درمان از داروهای ساده ولی اختصاصی کمک می گیرد.
برای کاهش وزن نیم کیلو در هفته باید کالری دریافتی روزانه را 500 کیلو کالری کاهش دهیم.

می توان این کار را از طریق کاهش 250 کیلو کالری دریافتی و افزایش فعالیت تا حد 250 کیلوکالری در روز ( معادل 5 مایل دوچرخه سواری ) انجام داد.
کاهش وزن سریع باعث می شود که آستانه تحریک پذیری انسان پائین بیاید فرد کمی پرخاشگر شود و عکس العمل ها و واکنش های انسان را کند و تمرکز حواس را نیز کاهش دهد و باعث بی خوابی شودبنابر این توصیه می شود قبل از شروع فصل مسابقات با کم کردن وزن بطور تدریجی به وزن مورد نظر برسید.تا از رژیم لغری سریع استفاده نکنیم
جهت کاهش وزن یک کیلو در هفته 1000 کیلو کالری از انرژی روزانه باید کاسته شود که می توان 500 کیلوکالری انرژی دریافتی از غذا را کم کرده و مقدار ورزش را هم تا حد از دست دادن 500 کیلو کالری در روز افزایش دهیم ( معادل 5 مایل دویدن )غذای کمتری بخورید و زیادتر ورزش کنید. اگر شخصی تحت رژیم ورزشی است  مداومت نداشته باشد  کاهش وزن خود را بتدریج از دست میدهد .
 اگر رژیم لاغری  را با ورزش همراه کنید سوختن چربی بدن سرعت بیشتری خواهد داشت تا استفاده از رژیم لاغری  یا ورزش به تنهایی
همیشه در رژیم لاغری اهداف واقع بینانه باید انتخاب کنیم و اهداف را کوتاه مدت انتخاب کنیم
توازن و تعادل مایعات و الکترولیت های بدن باعث افزایش توانایی ورزشی ورزشکار میگردد. سعی نکنید برای رسیدن به وزن مطلوب از روشهای آبگیری استفاده کنید اگر مصرف آب را کاهش داده یا از داروی مدر و یا سونا استفاده و آب بدن خود را کاهش دهید صدمات جبران ناپذیری را به بدن وارد میکنیم
همیشه مدتی قبل از مسابقه و در طول زمان تمرین وزن خود را به سطح مطلوب کاهش دهید

تغذیه قبل از تمرین برای گرفتن بهترین نتیجه

رژیم غذایی ورزش کاران در دوره مسابقات(قسمت دوم )

رژيم غذايي ويژه ورزش بدنسازي

شاید بخواهید بخوانید

غذاها

      

غذاها

میزان کاری

یک عدد پولکی

    7

یک حبه قن

...