چاپ

به گفته یک متخصص پوست، سرطان پوست بیشتر در کشاورزان و کسانی که بیش از دیگران زیر نور آفتاب قرار می گیرند، شایع است.

دکتر نوید بوذری فوق تخصص جراحی پوست در حاشیه کنگره بین المللی پوست، مو و لیزر و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در ایران آمار دقیقی از مبتلایان به سرطان پوست در دسترس نیست، افزود: از آنجا که ایرانی ها پوست تیره تری دارند و پوست تی

به گفته یک متخصص پوست، سرطان پوست بیشتر در کشاورزان و کسانی که بیش از دیگران زیر نور آفتاب قرار می گیرند، شایع است.

دکتر نوید بوذری فوق تخصص جراحی پوست در حاشیه کنگره بین المللی پوست، مو و لیزر و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در ایران آمار دقیقی از مبتلایان به سرطان پوست در دسترس نیست، افزود: از آنجا که ایرانی ها پوست تیره تری دارند و پوست تیره نسبت به سرطان مقاوم تر است، از دیگر کشورهای جهان مبتلایان کمتری دارد.

به گفته وی بدخیم ترین نوع سرطان که سرطان ملانوم است بیشتر در جوانان مشاهده می شود و راه تشخیص آن مشاهده خال های بدن بیمار است.

دکتر بوذری ادامه داد: به همین منظور از آنجا که بیشتر خالهایی که در بدن داریم یا هنگام تولد ظاهر شده یا در سی سال اول زندگی در بدن به وجود می آیند به همین منظور هر فردی باید خال های بدنش را شناخته و نسبت به تغییرات آن بی توجهی نشان ندهد.

وی با تاکید بر اینکه تنها باید خال هایی را برداشت که از نظر ابعاد ظاهری و رنگ تغییر پیدا کرده اند، افزود: به هیچ وجه توصیه نمی شود که افراد برای زیبایی خالهای پوستی شان را بردارند.

به گفته دکتر بوذری شایع ترین سرطان در جهان سرطان پوست است که از نظر تعداد مبتلایان در چند سال اخیر بالاترین رشد را داشته است و اکنون از آن به عنوان سرطان پوست نام می برند.

وی در خصوص دلایل افزایش سرطان پوست در بین مردم اظهار کرد: ظرف ۴۰ تا ۵۰ سال گذشته به خاطر تغییراتی که در عادات مردم رخ داده و اعمالی مانند برنزه کردن و آفتاب گرفتن در ساحل که بین مردم باب شده، این سرطان به شدت افزایش پیدا کرده است به گونه ای که در آمریکا از هر ۱۰۰ نفر ۳۰ نفر در طول عمرشان به سرطان پوست مبتلا می شوند.

وی با بیان اینکه نتیجه آغاز یک رفتار غلط، چهل تا ۵۰ سال بعد مشخص می شود، افزود: طی چند سال گذشته تعداد دستگاه های سولاریوم افزایش پیدا کرده که در سال های بعد به همین دلیل می توان شاهد سرطان های بیشتری بود.

این متخصص پوست در پایان اظهار کرد: تنها با آموزش و اطلاع رسانی می توان از افزایش سرطان در بین مردم جلوگیری کنیم.

Related Articles

سلامت پوست بامصرف میوه وسبزی سلامت پوست بامصرف میوه وسبزی
پوست وسیع‌ترین عضو بدن است بنابراین تردیدی نیست که رژیم غذایی بتواند پوستتان را تحت تأثیر خود قرار دهد. میوه...
Case report گزارش درمان با پی آر پی بعد از تصادف Case report گزارش درمان با پی آر پی بعد از تصادف
Case report   موضوع: آسیب ناشی از تصادف درمان: PRP درمانی محل: گرگان-ایران دوره درمان: 1390-1389 پزشک معالج...
ویدئوی آموزشی قسمت دوم ویدئوی آموزشی قسمت دوم
ویدئوی آموزشی قسمت دوم درمان چاقی و اضافه وزن...
کالری مواد غذایی بر اساس حروف الفبا کالری مواد غذایی بر اساس حروف الفبا
 کالری مواد غذایی              ...