لیپوساکشن

با لیپوساکشن بیشتر اشنا شوید.لیپوساکشن عبارت است از :تخلیه چربی های موضعی با استفاده از یک دستگاه مکنده که در مناطق گردن- صورت - بازو -ناحیه سینه ها -شکم -باسن -ران-ناحیه کمر- اطراف زانو وساق ها انجام پذیر است .
بدین وسلیه می توان تنها با بی حسی موضعی ,سوراخ های کوچکی ایجادکرده ویک لوله متصل به دستگاه مکنده (کانولا)را وارد موضع کرده وچربی های ان موضع را بیرون کشید.
گرچه در مورد بیمارانی که چاقی منتشر دارند در درجه اول ,رژیم وورزش توصیه می شود,اما لیپوساکشن جایگزین بسیار مناسبی در مورد چاقی های موضعی می باشد وبا رورش های پیشرفته وااصلاح شده امروزی نتایج دقیق تر وبهبود سریعتر بیمار را امکان پذیر می کند .
چه کسانی کاندید لیپوساکشن می باشند؟؟
هترین افراد برای این عمل عبارتند از : کسانی که وزن نرمال دارند یا مختصری چاق هستند
به گونه ای ناحیه مورد نظر متناسب با سایر قسمت های بدن نمی باشد.,دربعضی از مناطق بدن تجمع های خاصی از چربی دارند
فرد مورد نظر باید نظر عقلانی وروحی وهمچنین از نظر جسمانی در سلامت و در تو قعات خود از انجام این عمل واقع بین باشند ونتایج خیالی در نظر نداشته باشند.
چنانچه بیمار از پوست سخت وبا خاصیت الاستیک خوب بر خوردار باشد,از عمل ,نتایج بهتری به دست می اورد. در این عمل محدودیت سنی وجود ندارد.
کسانی که در منطقه مورد عمل ,پوستی شل واویزان دارند,با لیپوساکشن به تنهایی فقط چربی های ان منطقه را از دست می دهند و برای کشیدن وحذف پوست اضافه نیاز به جراجی های اضافه دارند.
چنانچه فردی در محل لیپوساکشن به جراحی نیاز داشته ویا از بیماری هایی مثل دیابت وبیماری های قلبی وریوی رنج می برد,ممکن استدچار کاهش خون رسایی در موضع مورد نظر شود ,که در این صورت به دنبال لیپوساکشن دچار عوارض بالا تری خواهد شد.
در ضمن چنانچه فردی دچار سلولیت باشد,لیپوساکشن نمی تواند ان را رفع کند.
نیاز به بی هوشی یا بی حسی موضعی
لیپوساکشن با روش های جدید را می توان با بی حسی موضعی وهمراه با دارو های خواب اور انجام داد و در صورت تمایل بیمار می توان از بی هوشی عمومی استفاده کرد.
چگونگی انجام لیپوساکشن
ابتدا مایع مخصوصی در مناطق مورد نظر به طور وسیع تزریق می شود.
سپس از طریق سوراخ های بسیار کوچک ,لوله های مخصوصی وارد می شوند ودستگاه مکنده قوی از طریق این لوله ها ,چربی ها را تخلیه می کند.
در پایان می شود این سوراخ ها را با چسب مخصوصی پوشاند ولی بهتر است این سوراخ ها باز باشند تا خونابه از انها خارج شود
چه مناطقی از بدن را می توان لیپوساکشن کرد
در زنان بیشترین مناطق ,خارج ران ها وبعد شکم می باشد.
ودر مردان بیشترین مناطق مورد در خواست ,پهلوی شکم وکمر می باشد.
سایر مناطق شایع مورد در خواست :صورت- گردن -بازو- باسن و...
لیپوساکشن تمام مناطق,در یک جلسه صحیح نیست ومعمولا در چند جلسه باید انجام شود
لیپوساکشن در کجا انجام می شود؟
این عمل ها به صورت سریالی در اطاق های عمل جراحی انجام می شود وبیمار می تواند در صورتی که حدودآ کمتر از 5 لیتر ساکشن شود,با فاصله کمی از عمل مرخص شود,ولی در حجم های بیشتر از 5 لیتر ممکن است به یک شب بستری و کنترل علائم حیاتی ودریافت سرم و میعات نیاز باشد.
مدت زمان مورد نیاز

مدت زمان مورد نیاز برای لیپوساکشن ,به منطقه مورد ساکشن وحجم چربی ان منطقه بستگی دارد که از نیم ساعت در مناطق کوچک تا 4الی 5 ساعت در مناطق وسیع ومتعدد متفاوت می باشد.
چه مدت برای بهبودی لازم است

با لیپو ساکشن های پیشرفته تحمل لیپوساکشن بسیار اسان تر از سایر عمل های جراحی می باشد,البته بعد از عمل ,دردی مثل کوفتگی احساس می شود که با دارو های مسکن خوراکی از بین می رود.
روز اول ودوم بعد از لیپوساکشن حجم زیاد مایعات به صورت خونابه از محل سوراخ های ایجاد شده خارج می شود که هیچ جای نگرانی ندارد وبا گذاشتن پانسمان های جذاب می توان ترشحات را کنترل کرد.
بعد از لیپوساکشن بیمار می تواند نوشیدن مایعات را شروع کند ,زیرا خوردن مایعات به بر قراریه تعادل مایعات بدن کمک می کند .
لیپوساکشن به سرعت سایز را اصلاح می کند وتورم بعد از عمل در همان روز های اول به مقادیر قابل توجهی کم می شود وتغییر چشمگیر سایز در همان یکی دو هفته اول رخ می دهد.
گرچه تا حدود 4 ماه بعد از لیپوساکشن ,نیز چسبیدن پوست به سطح زیرین وکمتر شدن تورم باقیمانده ,باعث ادامه کاهش سایز می شود .
برگشت به کار
در روز های اول ,استراحت در منزل توصیه می شود .
سپس بهتر است تا مدت 3 هفته از انجام فعالیت های ورزشی سنگین یا ایستادن ونشستن طولانی می تواند باعث تورم زیادی در نسوج شود.
حرکات ورزشی سبک ومناسب خاص هر موضع در همان روز های اول توصیه می شود .

. . برای مطالعه شما

خواب و چاقي
خواب و چاقي خواب و چاقي   دانشمندان در پي يك سلسله تحقيقاتمي‌گويند اگر مي‌خواهيد وزن مناسب خود را حفظ كنيد 7 تا 8 ساعت درشبانه‌روز بخوابيد، نه كمتر و نه بيشتر. به ...
Rimonabant
Rimonabant Rimonabantسیستم اندوکانابینوئید را تحت تاثیر قرار می دهد، که ممکن است نقشی در تنظیم مرکزی و محیطی تعادل انرژی ، متابولیسم گلوکز و لیپید، و وابستگی به تنباکو داش...
دلایل  پشت پرده چاق شدن
دلایل پشت پرده چاق شدن دلایل  پشت پرده چاق شدن ژنتيک به استثناي گروه اندکي از افراد که به خاطر ژن‌هاي‌شان هر چه پرخوری می کنند باز هم لاغر مي‌مانند، عده زيادي تحت تاثير همين ژن‌ها اضا...
علل سوء هاضمه و نفخ
علل سوء هاضمه و نفخ علل سوء هاضمه و نفخ: 1- علل جسمی روانی: مشکلات روحی روانی( بطور خوداگاه یا نا خوداگاه) باعث ایجاد تظاهرات بالینی میشوند 2- بیماریهای مری: رفلاکس- اشالازی- انس...