داروهای گیاهی کاهش وزن

 

داروی چربی سوز

درمان ها و معالجات تکمیلی که به اختلالات و مشکلات کاهش وزن کمک می کنند

داروهای گیاهی کاهش وزن و ضد اشتها


گیاهان دارویی قدیمی ترین دارو هستند و در تمام فرهنگ ها و اعصار برای التیام و شفا به کار می رفته اند. روش های متعددی وجود دارند که می توانند به کاهش وزن کمک کنند.
گیاهان دارویی در حقیقت اساس و بنیاد بسیاری از داروهای داروخانه ای را تشکیل می دهند؛ آسپرین از عصارۀ درخت بید به دست می آید و اساساً برای تسکین درد توسط بومیان آمریکا به کار می رفته است و استروئید ها از سیب زمینی شیرین وحشی1 استخراج می شوند. پایه بیش از هفتاد درصد داروهای مصرفی امروزی گیاهی است، اما روش های پزشکی دارویی کنونی هیچ ارتباطی با سنت قدیمی استفاده از گیاهان برای مقاصد پزشکی ندارد.

شرکت های دارویی فقط از اجزای فعال موجود در گیاه دارویی به صورت خالص استفاده می کنند تا پایه داروهایشان را بسازند، در حالی که از نظر سنتی و در قدیم گیاه را به صورت کامل وصرف می نمودند که امکان اثرات جانبی را کم تر می کرد.
در زمان های قدیم، گیاه گل انگشتانه (Digitalis purpurea) را برای مشکلات و ناراحتی های قلبی به کار می بردند. امروزه، دانشمندان جزء ماده فعال اصلی گل انگشتانه (به نام دیگوکسین) را جدا نموده و آن را به صورت قرص درآورده اند، اما با این کار خطر واقعی اثرات جانبی را افزایش داده اند.
اگر گیاه را به طور کامل مصرف کنید، این جزء فعال با سایر اجزای تشکیل دهنده گیاه تعادل و همکاری می نماید که به طور طبیعی حاوی اجزای «محافظ» هستند که هر نوع اثر جانبی را خنثی می کنند. گیاه شناسان دارویی معتقدند که این روش مناسب ترین روش کاربرد قدرت التیام بخش گیاهان دارویی است.

بهترین راه مصرف گیاهان دارویی برای لاغر شدن  چیست؟
آسان ترین و کارامد ترین روش مصرف گیاهان دارویی به شکل تنتور یا افشره است؛ به این شکل که در حدود پنج میلی لیتر (یک قاشق چایخوری) را سه بار در روز در کمی آب مصرف کنید. سعی کنید تنتور ها را از گیاهانی که بدون مواد شیمیایی پرورش یافته اند درست کنید.
گیاهان دارویی به شکل مایع، قابلیت حل بیش تری و جذب سریع تری دارند، بنابراین سریع تر نیز عمل می کنند. این گیاهان به شکل خشک (به صورت قرص یا کپسول) وجود دارند که باید گوارش یابند و هر چقدر مراحل گوارش و هضم بدنتان  بهتر باشد، منفعت گیاهان نیز بیش تر می شود. گیاهان دارویی مانند دارو نیستند. اگر از مصرف دارو دست بکشید و آن را متوقف کنید، نشانه ها باز می گردند و شما به همان جایی باز می گردید که از اول شروع کرده بودید. گیاهان دارویی نشانه ها را متوقف می کنند اما هم زمان علت مسئله را هدف قرار می دهند، بدین ترتیب بدن متوازن تر می شود و نشانه ها دیگر باز نمی گردند.

تغذیه و قند خون

آثار آدرنالین

باورهای غلط رژیم درمانی چاقی

. . برای مطالعه شما

تصمیم گیری صحیح
تصمیم گیری صحیح برای کاهش وزن  شدن تصمیم جدی بگیرید   پیش از هر کاری، به طور جدی تصمیم بگیرید که می خواهید لاغر شوید. داشتن تصمیم جدی خیلی مهم است.بدون چنین تصمیمی ا...
تغذیه در پرکاری تیروئید
تغذیه در پرکاری تیروئید غده ی تیروئید، غده ی پروانه ای شکل کوچکی است که در جلوی گردن قرا ر دارد. این غده علیرغم کوچکی اندازه اش، نقش بسیار عمده و حیاتی در سلامت کل بدن دارد. غده تیروئی...
نقش چاي در پيشگيري و درمان انو...
نقش چاي در پيشگيري و درمان انو... نقش چاي در پيشگيري و درمان انواع بيماريها چاي و پلي فنل هاي موجود در آن نقش بازدارنده عليه بسياري از کارسينوژنها ( سرطانها ) دارد از جمله سرطانهاي پوست ، ريه ، ...
بیماریهای کلیوی
بیماریهای کلیوی تغذيه در بيماريهاي کليوي  تغذيه در بيماريهاي کليوي رژيم غذايي در بيماران دچار نارسايي مزمن کليه ها « CRFرژيم غذايي در بيماران بر اساس ناتواني انجام ک...