داروهای گیاهی کاهش وزن

 

داروی چربی سوز

درمان ها و معالجات تکمیلی که به اختلالات و مشکلات کاهش وزن کمک می کنند

داروهای گیاهی کاهش وزن و ضد اشتها


گیاهان دارویی قدیمی ترین دارو هستند و در تمام فرهنگ ها و اعصار برای التیام و شفا به کار می رفته اند. روش های متعددی وجود دارند که می توانند به کاهش وزن کمک کنند.
گیاهان دارویی در حقیقت اساس و بنیاد بسیاری از داروهای داروخانه ای را تشکیل می دهند؛ آسپرین از عصارۀ درخت بید به دست می آید و اساساً برای تسکین درد توسط بومیان آمریکا به کار می رفته است و استروئید ها از سیب زمینی شیرین وحشی1 استخراج می شوند. پایه بیش از هفتاد درصد داروهای مصرفی امروزی گیاهی است، اما روش های پزشکی دارویی کنونی هیچ ارتباطی با سنت قدیمی استفاده از گیاهان برای مقاصد پزشکی ندارد.

شرکت های دارویی فقط از اجزای فعال موجود در گیاه دارویی به صورت خالص استفاده می کنند تا پایه داروهایشان را بسازند، در حالی که از نظر سنتی و در قدیم گیاه را به صورت کامل وصرف می نمودند که امکان اثرات جانبی را کم تر می کرد.
در زمان های قدیم، گیاه گل انگشتانه (Digitalis purpurea) را برای مشکلات و ناراحتی های قلبی به کار می بردند. امروزه، دانشمندان جزء ماده فعال اصلی گل انگشتانه (به نام دیگوکسین) را جدا نموده و آن را به صورت قرص درآورده اند، اما با این کار خطر واقعی اثرات جانبی را افزایش داده اند.
اگر گیاه را به طور کامل مصرف کنید، این جزء فعال با سایر اجزای تشکیل دهنده گیاه تعادل و همکاری می نماید که به طور طبیعی حاوی اجزای «محافظ» هستند که هر نوع اثر جانبی را خنثی می کنند. گیاه شناسان دارویی معتقدند که این روش مناسب ترین روش کاربرد قدرت التیام بخش گیاهان دارویی است.

بهترین راه مصرف گیاهان دارویی برای لاغر شدن  چیست؟
آسان ترین و کارامد ترین روش مصرف گیاهان دارویی به شکل تنتور یا افشره است؛ به این شکل که در حدود پنج میلی لیتر (یک قاشق چایخوری) را سه بار در روز در کمی آب مصرف کنید. سعی کنید تنتور ها را از گیاهانی که بدون مواد شیمیایی پرورش یافته اند درست کنید.
گیاهان دارویی به شکل مایع، قابلیت حل بیش تری و جذب سریع تری دارند، بنابراین سریع تر نیز عمل می کنند. این گیاهان به شکل خشک (به صورت قرص یا کپسول) وجود دارند که باید گوارش یابند و هر چقدر مراحل گوارش و هضم بدنتان  بهتر باشد، منفعت گیاهان نیز بیش تر می شود. گیاهان دارویی مانند دارو نیستند. اگر از مصرف دارو دست بکشید و آن را متوقف کنید، نشانه ها باز می گردند و شما به همان جایی باز می گردید که از اول شروع کرده بودید. گیاهان دارویی نشانه ها را متوقف می کنند اما هم زمان علت مسئله را هدف قرار می دهند، بدین ترتیب بدن متوازن تر می شود و نشانه ها دیگر باز نمی گردند.

تغذیه و قند خون

آثار آدرنالین

باورهای غلط رژیم درمانی چاقی

. . برای مطالعه شما

رژیم غذایی در اسهال کودکان
رژیم غذایی در اسهال کودکان رژیم غذایی در بیماریهای کودکان الف- رژیم غذایی در اسهال کودکان اهداف:1-    تأمین مایعات و الکترولیتهای از دست رفته بدن کودک2-    ت...
طب سوزنی و کاهش وزن
طب سوزنی و کاهش وزن طب سوزنی و کاهش وزن سیستم پزشکی سنتی چینی، که بیش از دو هزار سال قدمت دارد، بر اساس مفهوم چی (Qi) است که آن را به نوعی از انرژی ترجمه می کنند. متخصصان طب سوزنی ...
برنامه غذایی در ایدز
برنامه غذایی در ایدز ويتامين ها و مواد معدنی مهم مورد نياز افراد آلوده به HIV  برنامه غذایی در بیماری ایدز         ويتامين ها ومواد معدنی ...
رژیم غذایی شیرخواران و کودکان
رژیم غذایی شیرخواران و کودکان رژیم شیرخواران و کودکان اهداف:1.    تأمین نیازهای تغذیه ای با حداکثر میزان رشد2.    تغذیه کودک با غذاهای دارای طعم، ترکیب و قوام ...