پرسشنامه تغذیه ای و مکملی شخصی

پرسشنامه تغذیه ای و مکملی شخصی

پرسشنامه غذایی
زندگی امروزی به نوعی بر همگی ما تاثیر می گذارد. اگر مداوم تحت فشار عصبی و استرس باشیم و کارهایمان را باعجله انجام دهیم، بدین معناست که حتی اگر بخواهیم که خوب هم غذا بخوریم، اغلب نمی توانیم.
می خواهیم که بهترین غذاهای کامل را با کیفیت عالی بخریم، آماده کنیم، بپزیم و بخوریم، اما رسیدگی به امور خانوادگی و شغلی وقت کافی برایمان باقی نمی گذارد و مجبور می شویم به غذاهای سریع، حاضری و آماده و غذای رستوران رو بیاوریمکه همه آن ها به احتمال زیاد کمبود ویتامین و مواد معدنی دارند.
سلامتیمان بستگی به این موضوع نیز دارد که تا چه حد غذا را جذب و مواد  مغذی حاصله از آن را هضم می کنیم. مشکلاتی نظیر افزایش وزن، فقدان انرژی، بی خوابی، سردرد، افسردگی و تغییر حالات رفتاری را گاه می توان به طور مستقیم در کمبود های تغذیه ای جُست. می توانید برنامه تغذیه ای و مکملی شخصی که توسط متخصص تغذیه رسمی فقط مخصوص شما طراحی شده داشته باشید. متخصص از شما می خواهد پرسشنامه ای را پر کنید که نحوه زندگیتان، نشانه ها و برنامه رژیم غذایی تان را بررسی و ثبت می کند. سطوح ویتامین ها و مواد معدنی موجود در بدنتان را بررسی و برای کمبود ها ارزیابی می شوند. بیست دقیقه بیش تر طول نمی کشد که پرسشنامه را پُر کنید. همین که متخصص تغذیه پاسخ هایتان را بررسی و تحلیل نمود، نتایج به صورت گزارش مشروحی برای شما فرستاده می شود که نشان می دهد کدام یک از دوازده ویتامین(،A،D ،E ، C،B1، B2، B3،B5، B6،B12، اسید فولیک و بیوتین)، هفت ماده معدنی(کلسیم، منیزیم، روی، منگنز، کروم، سلنیوم و آهن) و اسید های چرب ضروری در بدنتان کم است.
به شما می گویند که چه میزان مکمل مصرف کنید تا بدنتان متوازن شود و به سلامت بهینه دست یابید. گزارش همچنین حاوی هدف های رژیم غذایی  است تا به شما کمک کند از نهایت انرژی و سلامت خود استفاده نمایید.
سه ماه بعد دوباره پرسشنامه را پُر می کنید. نتایج مرحله دوم با مرحله اول مقایسه می شود تا ببینید چگونه سطوحتان تغییر یافته و سپس برنامه مکمل را با آن تنظیم می کنند.
ویتامین ها و مواد معدنی متوازن با هم عمل می کندد. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که نوع مناسب رژیم غذایی تان را به میزان صحیح، با ترکیب صحیح با سایر ویتامین ها و مواد معدنی و در زمان مقرر مصرف کنید.

روش های بررسی مصرف مواد غذایی

آلرژی یا حساسیت غذایی و لاغر شدن

تذکر مهم در رژیم غذایی لاغری

. . برای مطالعه شما

بیماریهای کلیوی
بیماریهای کلیوی تغذيه در بيماريهاي کليوي  تغذيه در بيماريهاي کليوي رژيم غذايي در بيماران دچار نارسايي مزمن کليه ها « CRFرژيم غذايي در بيماران بر اساس ناتواني انجام ک...
آب قند و تكليف آن در رژيم لاغر...
آب قند و تكليف آن در رژيم لاغر... خوردن آب قند در بهبود افت فشارخون بی‌تاثیر است  این تصور که افراد به هنگام افت فشار بایستی آب قند مصرف کنند تا بهبود پیدا کنند تصور غلطی است و در واق...
درمان غذایی دیابت
درمان غذایی دیابت درمان غذایی دیابت بیماری دیابت و درمان غذایی دستور غذایی در بیماری قند مشابه رژیم عادی، متکی به انرژی کافی برای فعالیت بدنی و حفظ وزن در حد مطلوب و نیز تأمین ک...
جدول گروه غذایی نیاز روزانه بی...
جدول گروه غذایی نیاز روزانه بی... رژیم غذایی بیماری کبدی     ب جدول 1- اساس برنامه غذایی مورد نیاز روزانه در بیماران کبدی گروههای غذایی تعداد واحدهای مورد نیاز شیر و فراورده...