چاقی و کرونا

بیانیه فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی COVID-19 و چاقی

 فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی
با توجه به نرخ بسیار بالای چاقی در سراسر جهان ، انتظار داریم که درصد بالایی از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند ، BMI بالای 25 نیز داشته باشند.
تا کنون ثابت شده است هنگامی که یک فرد چاق به کرونا مبتلا میشود عوارض شدیدتری نشان داده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد .
لوله گذاری در افراد چاق بسیار دشوارتر است.، عکسبرداری (دستگاه ها محدودیت وزنی دارند) . انتقال برای پرسنل و پرستاران ، تخت مناسب فرد ،در صورت نیاز به اعمال جراحی و رسیدگی به این افراد در ICU دشوارتر است .

بیانیه فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی
COVID-19 و چاقی

این همه گیری جهانی همچنین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بحران اقتصادی جهانی است که به طور شدیدتری بر آسیب پذیرترین جمعیت جهان تأثیر می گذارد.
در بسیاری از کشورها همین بخش از جمعیت در معرض خطر بیشتری برای چاقی هستند که ممکن است در آینده بحران چاقی را بدتر کند.
علاوه بر این ، همه گیری کنونی ممکن است به افزایش نرخ چاقی کمک کند زیرا برنامه های کاهش وزن (که اغلب به صورت گروهی انجام می شوند) و مداخلاتی  مانند جراحی را در حال حاضر به شدت محدود کرده است  - و این وضعیت به احتمال زیاد طولانی مدت ادامه خواهد داشت.
در دوره های زمانی خاص برخی کشورها اقداماتی اعمال شده است (#در_خانه_ماندن چندین هفته ،  حتی برای افرادی که بیمار نیستند) بر روی تحرک تأثیر خواهد داشت و بی تحرکی اجباری ، حتی برای مدت زمان کوتاهی ، خطر بیماری متابولیک را افزایش می دهد.
سرانجام ، بحران موجود و نیاز به در خانه ماندن ، خود باعث شده است که بسیاری به غذاهای فرآوری شده با ماندگاری بیشتر (به جای محصولات تازه) و غذاهای کنسروی (با مقادیر بالاتر سدیم) اعتماد کنند و در این صورت ممکن است افزایش وزن شدیدتری داشته باشیم و این وضعیت برای مدت زمان طولانی تر ادامه می یابد .

رفرانس :

 https://www.worldobesity.org/news/statement-coronavirus-covid-19-obesity

. . برای مطالعه شما

پیشگیری از پوکی استخوان
پیشگیری از پوکی استخوان یکی از مشکلات شایع جامعه امروزی پوکی استخوان بویژه در سنین میانسالی می باشد.مانند هر بیماری دیگر پیشگیری از ابتلا از درمان مقدمتر و می تواند اثرات مفید بیشتری د...
سیب
سیب سيب  سيب ميوه‌اي است بهشتي،‌ سرشار از ويتامين‌هاي آ، ب، ث و پتاسيم كه در درمان‌هاي طبيعي يا طب نتروپتي، دارويي براي پيشگيري از بيشتر امراض شناخته شده است‌. Eat ...
مشخصات رژیم غذایی نارسایی کلیه
مشخصات رژیم غذایی نارسایی کلیه رژیم غذایی نارسایی کلیه   مشخصات رژیم غذایی: انرژی: بزرگسالان:               &n...
عوارض کمبود روی در زنان باردار...
عوارض کمبود روی در زنان باردار... عوارض کمبود روی در زنان باردار  و  کودکان کمبود روی  در دوران حاملگی  بر روی جنین غیر قابل جبران است و اثرات آن بر رشد مغزی کودک در 2 سال ا...