چاقی و کرونا

بیانیه فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی COVID-19 و چاقی

 فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی
با توجه به نرخ بسیار بالای چاقی در سراسر جهان ، انتظار داریم که درصد بالایی از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند ، BMI بالای 25 نیز داشته باشند.
تا کنون ثابت شده است هنگامی که یک فرد چاق به کرونا مبتلا میشود عوارض شدیدتری نشان داده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد .
لوله گذاری در افراد چاق بسیار دشوارتر است.، عکسبرداری (دستگاه ها محدودیت وزنی دارند) . انتقال برای پرسنل و پرستاران ، تخت مناسب فرد ،در صورت نیاز به اعمال جراحی و رسیدگی به این افراد در ICU دشوارتر است .

بیانیه فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی
COVID-19 و چاقی

این همه گیری جهانی همچنین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بحران اقتصادی جهانی است که به طور شدیدتری بر آسیب پذیرترین جمعیت جهان تأثیر می گذارد.
در بسیاری از کشورها همین بخش از جمعیت در معرض خطر بیشتری برای چاقی هستند که ممکن است در آینده بحران چاقی را بدتر کند.
علاوه بر این ، همه گیری کنونی ممکن است به افزایش نرخ چاقی کمک کند زیرا برنامه های کاهش وزن (که اغلب به صورت گروهی انجام می شوند) و مداخلاتی  مانند جراحی را در حال حاضر به شدت محدود کرده است  - و این وضعیت به احتمال زیاد طولانی مدت ادامه خواهد داشت.
در دوره های زمانی خاص برخی کشورها اقداماتی اعمال شده است (#در_خانه_ماندن چندین هفته ،  حتی برای افرادی که بیمار نیستند) بر روی تحرک تأثیر خواهد داشت و بی تحرکی اجباری ، حتی برای مدت زمان کوتاهی ، خطر بیماری متابولیک را افزایش می دهد.
سرانجام ، بحران موجود و نیاز به در خانه ماندن ، خود باعث شده است که بسیاری به غذاهای فرآوری شده با ماندگاری بیشتر (به جای محصولات تازه) و غذاهای کنسروی (با مقادیر بالاتر سدیم) اعتماد کنند و در این صورت ممکن است افزایش وزن شدیدتری داشته باشیم و این وضعیت برای مدت زمان طولانی تر ادامه می یابد .

رفرانس :

 https://www.worldobesity.org/news/statement-coronavirus-covid-19-obesity

. . برای مطالعه شما

رژیم غذایی پیوند کلیه
رژیم غذایی پیوند کلیه رژیم غذایی پیوند کلیه اهداف: 1- جلوگیری از عواقب استفاده طولانی از کورتیکواستروئیدها شامل: کاتابولیسم پروتئین، افزایش چربی خون، احتباس آب و سدیم در بدن، ازدیاد ...
تغذیه وریدی TPN
تغذیه وریدی TPN تغذیه وریدی TPN اهداف:    تأمین نیاز در شرایطی که دستگاه گوارش بیمار فعال نبوده، بیمار قادر به تغذیه از راه دهان نیست و یا تغذیه از دهان به علت افزایش نیازها نم...
تمرین روز 3 و4 برای لاغر شدن
تمرین روز 3 و4 برای لاغر شدن گاهی درمان چاقی بیشتر از اطلاعات غذایی  نیاز به  تکنیک های کنترل ذهن دارد . این توانایی ها فقط با تکرار در ما ایجاد میشوند .تمرین روز سوم روز 3 : برا...
ویتامین B۶
ویتامین B۶ ویتامین B۶، اصطلاحی است که برای سه ترکیب مشابه پیریدوکسین، پیریدوکسال و پیریدوکسامین و مشتقات فسفوریله آنها به کار می‌رود. ویتامین B۶ محلول در آب بوده و به حرار...