التهاب، بیماری و مواد غذایی ؟؟

التهاب و چاقی

التهاب و بیماری چیست و ارتباط آن با مواد غذایی  و تغذیه  چگونه است ؟؟؟
التهاب پاسخ بدن  و بافت ها به جراحتها وآسیب  است که توسط باکتری ها با عفونت ایجاد می گردد. عوامل دیگری از قبیل تروما، مواد شیمیایی ، گرما، یا سایر عواملی که باعث آزار به بدن می شوند نیز ایجاد کننده ی التهاب هستند. این جراحت وارد شده یا عامل آزاردهنده باعث می شود که بافت های بدن مواد مختلفی را ترشح کنند که تغییراتی را در بافت ها ایجاد می کنند. این پاسخ های پیچیده « التهاب « نام دارد.
 التهاب توسط عائم خاصی شناخته می شود که عبارتند از :
(1) گشاد شدن رگ های خونی محلی.
 (2) افزایش نفوذپذیری مویرگ ها همراه با نفوذ مقادیر زیادی مایعات به فضای میان بافتی.
 (3) ممکن است لخته شدن مایعات در فضای میان بافتی ایجاد شود که به خاطر مقادیر اضافی فیبرینوژن و سایر پروتئین های نشت کرده از مویرگ ها باشد.
(4) جای گیری مجدد گرانولوسیت ها و منوسیت ها به بافت ها در مقادیر زیاد و بنابراین  تورم و التهاب  سلول های باف است .
موادی که معمولا از بافت آزاد می شوند و التهاب را ایجاد می کنند شامل موارد زیر میشوند :
 هیستامین، برادیکینین، سروتونین، پروستاگلاندین ها، مواد هورمونی مختلف به نام لنفوکین ها که توسط سلول های T آزاد می شوند؛ و تعدادی دیگر از مواد از سیستم های دیگر بدن. بسیاری از این مواد سیستم ماکروفاژ را فعال می کنند که از بافتهای  آسیب دیده خارج می گردند و می  توانند برای سلول های زنده و بافتهای  سالم  بدن آسیب زایی شدید داشته  باشند.

التهاب مزمن در بدن  ما چه مشکلاتی ایجاد  میکند
.التهاب از عوامل به وجودآورنده عوارضی از قبیل:
 آرتریت، بیماری های قلبی، دیابت، سکته قلبی، آسم، آلرژی، سندروم روده تحریک پذیر، بیماری سلیاک یا سایر بیماری های دستگاه گوارش، چاقی، استرس مزمن، اختلال در خواب مثل بی خوابی، آلزایمر، فشار خون و افزایش سطح لیپیدهای خون( چربی های خون )  از قبیل تری گلیسیرید و کلسترول خون  است.
تدابیر درمانی پزشکی ضد التهاب چیست؟
درمان های پزشکی ضد التهاب عبارتند از:
 آرامش، تمرینات بدنی متوسط مثل راه رفتن، نگهداری یا کاهش وزن و داروهای کاهش دهنده ی التهاب و کنترل درد.
این داروها عبارتند از: ایبوپروفن یا آسپرین، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) یا داروهای استروئیدی. در اولین قدم درمان از داروهای NSAID استفاده می شود.
 اما !!!!!!! متاسفانه استفاده طولانی مدت از این داروها باعث آسیب به معده و بیماریهای دستگاه گوارش شده و حتی ممکن است باعث  منجر به ایجاد زخم معده شوند.
 در بعضی موارد نیز مشکلات کلیوی برای فرد ایجاد می گردد. .
رژیم غذایی در التهاب مزمن چیست ؟
رژیم شناسان و پزشکان اعتقاد دارند  استفاده برنامه غذایی مناسب میتواند التهاب ومشکلات بدن را کاهش دهد
با وجودی که این رژیم ها در مقایسه با سایر درمانهای پزشکی مورد تحقیق و بررسی بسیار  قرار نگرفته اند، اما تا کنون مشخصشده است که این رژیمهای غذایی ضد التهاب میتوانند  باعث کاهش سطح التهاب و پاسخ بهتر سیستم ایمنی شوند .
این ترکیب نقش مهمی در التهاب و پاسخ ایمنی را  عهده داراست . از دیگر ترکیبات سودمند در روغن ماهی ها که نقش مهمی در خواص ضد التهاب دارد ، ایکوزاپنتاانوئیک اسید (EPA) است.
 EPA یکی از مهمترین  اسیدهای چرب ضروری است که از اسیدهای چرب امگا 3 ایجاد شده و در تشکیل انواع خاص از پروستاگلندینها  نقش داشتهکه دارای خواص ضد التهابی قدرتمندی در بیماری های هستند و میتوانند سرعت بهبود رادر بیماریها ( حتی سرماخوردکی  ) کاهش دهند.
چه غذاهیی التهاب مزمن  را کاهش داده و باعث بهبود سریع بیماریها میشوند ؟
غلات کامل؟؟
حبوبات ؟؟
مغزها و دانه ها ؟؟
سبزیجات تازه؟؟
ماهی ها و غذاهای دریایی؟؟
محصولات سویا ؟؟
آب به صورت تازه و بدون مواد شیمیایی  ؟؟
گیاهان دارویی و ادویه جات؟؟
در ادامه مطالعه فرمایید ........

. . برای مطالعه شما

رژیم غذایی در بیماریهای کبدی
رژیم غذایی در بیماریهای کبدی رژیم غذایی در بیماریهای کبدی اهداف رژیم غذایی در بیماریهای کبدی: موارد کاربردرژیم غذایی در بیماریهای کبدی کفایت تغذیه ای رژیم غذایی در بیماریهای کبدی: اهداف رژی...
كنترل استرس
كنترل استرس روشهای  كنترل استرس سلامي سبز به همه همراهان هميشگي حتماً تا به‌حال تشخيص داده‌ايد كه استرس موضوعي شخصي است. آنچه براي فردي تحمل‌ناپذير و طاقت‌فرساست ممكن است ب...
فلوکستین - Fluoxetine - prozac
فلوکستین - Fluoxetine - prozac فلوکستین- پروزاک  این مقاله نتایج متا آنالیز است و به هیچ عنوان به رد یا توصیه دارو نمی پردازد ، توصیه داروها فقط باید از سوی پزشک کمتخصص صورت پدیرد.  ...
غذاهای غیرمجاز در رژیم های محد...
غذاهای غیرمجاز در رژیم های محد... غذاهای غیرمجاز در رژیم های محدود از سدیم در بیماری قلب نمک طعام، پودر سیر، ادویه های نمک دار، سس های حاوی نمک، خیار شور و انواع شور، خردل، زیتون، رب گوجه فرنگی...