خواص تخم شربتی

تخم شربتی

تخم شربتی خواص آن و لاغری آسان !!!!

برای کاهش وزن موفق باید احساس سیری در شما ایجاد شود پر شدن معده از مهمترین مراحل سیرشدن است ، مواد غذایی که توان افزایش حجم در معده دارند از مهمترین مواد غذایی در ایجاد احساس سیری هستند ، ترکیباتی که بعد از قرار گرفتن در شرایطی همانند جذب آب یا شیره های گوارشی تغییر ماهیت میدهند از بی عارضه ترین موادی هستند که میتوانند کاهش وزن بدون عارضه ای را برای شما در پی داشته باشند ، موسیلاژها از مواردی هستند که برای شما توان ایجاد لاغری را دارند .

این مواد غذایی بعد از جذب آب تا چندین برابر افزایش حجم یافته و باعث ایحاد حس سیری در شما میشود، تخم شربتی از نوشینی های سنتی است است که خواص دیگری اضافه بر حس سیری و روند لاغری را برای شما در پی دارد .

از خواص دیگر تخم شربتی میتوان به موارد ذیل اشاره نمود

1-     تخم شربتی نوشیدنی مفرح برای فصل گرما ست این نوشیدنی سالم میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای افرادی که به نوشدنیهای دیگر وابستگی دارند باشد .

2-     درمان یبوست ( تخم شربتی با افزایش حجم دفعی از بهترین و بی عارضه ترین مواد موثر در درمان یبوست ومشکلات گوارشی )  

3-     کاهش قند خون ( استفاده از موسیلاژها دا افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و 2 باعث کاهش مصرف دارو در این افراد خواهد شد )

4-     موسیلاژها باعث کاهش سرعت جذب مواد غذایی شده و جلوگیری از افزایش ناگهانی مقدار چربی های خون یا قند خون میشوند

5-     چربی خون سرعت جذب مواد غذایی در مقدار کلسترول و قند خون تاثیر گذار بوده و نیاز به استفاده از دارو را دراز مدت میتواند کاهش دهد . ( با توجه به مقدار قند بسیار کم و کالری قابل جذب در تخم شربتی و تاثیر مناسب آن در قند خون استفاده از این ماده غذایی پر فایده روزانه برای همه افراد خصوصا افراد مبتلا به دیابت و چربی خون توصیه میشود )

6-     کاهش وزن ( با توجه به کاهش سرعت تخلیه معده ، افرادی که از موسیلاژهایی همانند تخم شربتی در آب مصرفی روزانه استفاده می نمایند تفاوت بسیاری در ساعات گرسنگی آنها ایجاد میشود و شما به راحتی برنامه کاهش وزن خود را پشت سر خواهید گذاشت )

در انتها استفاده از مواردی همانند تخم شربتی و خاکشیر را نه تنها در برنامه غذایی روزانه وکاهش وزن شما را ممنوع نکرده بلکه توصیه به استفاده هر روز آنرا داشته باشید .

موسیلاژها باعث کاهش وزن شما میشوند .

البته دانه چیا با تخم شربتی متفاوت است .

 

. . برای مطالعه شما

مواد  غذایی مهم برای زنان که  ...
مواد غذایی مهم برای زنان که ... رژیم غذایی مخصوص خانم ها   سبزیجات برگ‌دار؛ سرشار از تمام زنان شاغل در تمام سنین باید پنج نوع ماده غذایی با امتیازات فوق‌العاده حاوی آهن، کلسیم، منیزیم، ویتام...
بالون
بالون بالون بالون یک توپ بسیار نرم از جنس سیلیکون می باشد که برای کاهش حجم درون معده جایگذاری شده و بوسیله مایع یا هوا پر می شود. بعبارت دیگر، استفاده از بالون با ایج...
رژیم غذایی سنگ کلیه (انواع سنگ...
رژیم غذایی سنگ کلیه (انواع سنگ... رژیم درمانی (رژیم غدایی) در بیماری سنگ کلیه سنگ هاي ادراري   فرآیند تولید سنگ های ادراری (سنگ کلیه) همان رشد کریستال است که مشابه آنرا در بلورهای نبات می توانید...
CLA چربی خوب یا بد؟
CLA چربی خوب یا بد؟ CLA چربی خوب یا بد؟ آیا  CLA باعث کاهش وزن می گردد؟ آیا مصرف مکمل های CLAبی خطر است؟ اگرچه در حال حاضر مصرف اسیدهای چرب ترانس (TFAs)، که از روغن های هیدروژنه گ...