غذای رژیمی

برچسب های "بدون چربی" و "بدون قند" یا "رژیمی" مردم را گمراه می کنند

برچسب های "بدون چربی" و "بدون قند" یا "رژیمی" مردم را گمراه می کنند
یک مطالعه جدید به رهبری دانشگاه کارولینای شمالی نشان داده است که استفاده از اصطلاحاتی مانند "بدون چربی" و "بدون قند" و "رژیمی" , باعث اعتماد به نفس کاذب در خریدار شده و افراد بدون توجهبه دیگر موارد اقدام به خرید آنها می‌نمایند ، حتی استفاده از کلماتی مانند "کم چربی" یا "کم قند" بیشتر باعث سردرگمی میشود.
غالبا در این مواد از نظر روانشناسی روی فروش کار شده است ، مثلا نوشته اند کم چربی ولی برای افزایش طعم قند را بالا می‌برند اما از آن صحبتی به میان نمی آورند .
با اینکار طوری به ذهن خریدار القاء می‌کنند که این ماده غذایی چون چربی کمتری دارد پس حتما سالمتر است ، اما ممکن است اینگونه نباشد .
از نظر قانونی تولید کننده میتواند درباره هریک از مواد داخل محصول خود صحبت کند ، اما این زمانی به درد مصرف کننده می‌خورد که کل مواد داخل محصول را بشناسد .
کم نمودن هر یک از موارد مانند : انرژی ، نمک ، روغن ، شکر را کاهش دهد می‌تواند از کلمه رژیمی یا کم ... استفاده نماید ، سردرگم نشوید ، همیشه کل مواد داخل محصول را نگاه کنید مثلا بیسکویت رژیمی ممکن است از نظر کالری هیچ تفاوتی با بیسکویت واقعی نداشته باشد و فقط نوع قند آنرا تغییر داده باشند .
پس در انتها استفاده از محصولات رژیمی همیشه به معنای اینکه کالری ندارند ، یا چاق نمی‌کنند نیستند ، هنگام خرید دقت بیشتری بفرمایید تا سردر گم نشوبد .

 

. . برای مطالعه شما

ليست كتب روانشانسي مناسب
ليست كتب روانشانسي مناسب لیست کتب روانشناسی مناسب برای مطالعه   ردیف عنوان کتاب نویسنده / مترجم / ناشر ردیف عنوان کتاب نویسنده / مترجم / ناشر 1 اعتماد به نفس برتر، ...
ميگرن معضل امروز بسياري از افر...
ميگرن معضل امروز بسياري از افر... ميگرن معضل امروز بسياري از افراد بيش از 90 درصد افراد در طول عمر خود، سردرد را تجربه كرده اند. اكثر سردردها مدت زمان كوتاهي طول مي كشد. براي مثال ، سردردي كه ب...
رفتارهای تغذيه ای خانواده با ک...
رفتارهای تغذيه ای خانواده با ک... رفتارهای تغذيه ای خانواده با کودک در بسياري از جوامع تغذيه مترادف با مراقبت است. لغت Nurture به زبان انگليسي به معني پرورش و بزرگ كردن است. بي‌شك براي رشد و تك...
مخلوط عسل و انجير براي زخمهاي ...
مخلوط عسل و انجير براي زخمهاي ... مخلوط عسل و انجير براي زخمهاي معده بسيار مفيد استجير داراي ارزش غذايي فراوان و سرشار از ويتامين‌هاي A، B، B2 و C بوده و براي افراد دچار يبوست بسيار مفيد است.&nb...