غذای رژیمی

برچسب های "بدون چربی" و "بدون قند" یا "رژیمی" مردم را گمراه می کنند

برچسب های "بدون چربی" و "بدون قند" یا "رژیمی" مردم را گمراه می کنند
یک مطالعه جدید به رهبری دانشگاه کارولینای شمالی نشان داده است که استفاده از اصطلاحاتی مانند "بدون چربی" و "بدون قند" و "رژیمی" , باعث اعتماد به نفس کاذب در خریدار شده و افراد بدون توجهبه دیگر موارد اقدام به خرید آنها می‌نمایند ، حتی استفاده از کلماتی مانند "کم چربی" یا "کم قند" بیشتر باعث سردرگمی میشود.
غالبا در این مواد از نظر روانشناسی روی فروش کار شده است ، مثلا نوشته اند کم چربی ولی برای افزایش طعم قند را بالا می‌برند اما از آن صحبتی به میان نمی آورند .
با اینکار طوری به ذهن خریدار القاء می‌کنند که این ماده غذایی چون چربی کمتری دارد پس حتما سالمتر است ، اما ممکن است اینگونه نباشد .
از نظر قانونی تولید کننده میتواند درباره هریک از مواد داخل محصول خود صحبت کند ، اما این زمانی به درد مصرف کننده می‌خورد که کل مواد داخل محصول را بشناسد .
کم نمودن هر یک از موارد مانند : انرژی ، نمک ، روغن ، شکر را کاهش دهد می‌تواند از کلمه رژیمی یا کم ... استفاده نماید ، سردرگم نشوید ، همیشه کل مواد داخل محصول را نگاه کنید مثلا بیسکویت رژیمی ممکن است از نظر کالری هیچ تفاوتی با بیسکویت واقعی نداشته باشد و فقط نوع قند آنرا تغییر داده باشند .
پس در انتها استفاده از محصولات رژیمی همیشه به معنای اینکه کالری ندارند ، یا چاق نمی‌کنند نیستند ، هنگام خرید دقت بیشتری بفرمایید تا سردر گم نشوبد .

 

. . برای مطالعه شما

توصیه های طلائی «تغذیه»
توصیه های طلائی «تغذیه» توصیه های طلائی «تغذیه» از پروفسور ... 1-    مهمترین نکته حفظ سلامتی، نوع غذای مصرفی روزانه است. به دو مورد زیر دقت کنید:   در رژیم غذ...
تصمیم گیری صحیح
تصمیم گیری صحیح برای کاهش وزن  شدن تصمیم جدی بگیرید   پیش از هر کاری، به طور جدی تصمیم بگیرید که می خواهید لاغر شوید. داشتن تصمیم جدی خیلی مهم است.بدون چنین تصمیمی ا...
تشخیص افتراقی درد شکم در کودکا...
تشخیص افتراقی درد شکم در کودکا... تشخیص افتراقی درد شکم در کودکان مواردی که به عنوان علامت ذکر شده است در 100% موارد نیست و نسبی است درد کولیکی شروع درد ناگهانی است و درد حالت منتشر در تمام ش...
چاقی مهم ترین علت بالا رفتن فش...
چاقی مهم ترین علت بالا رفتن فش... استاد ايراني دانشگاه فیلیپ آلمان، پرخوری و بی‌تحرکی را اصلی ترین عامل چاقی در افراد دانست و گفت: چاقی مهم ترین علت بالا رفتن فشار خون و دیابت در کشور است به طور...