غذای رژیمی

برچسب های "بدون چربی" و "بدون قند" یا "رژیمی" مردم را گمراه می کنند

برچسب های "بدون چربی" و "بدون قند" یا "رژیمی" مردم را گمراه می کنند
یک مطالعه جدید به رهبری دانشگاه کارولینای شمالی نشان داده است که استفاده از اصطلاحاتی مانند "بدون چربی" و "بدون قند" و "رژیمی" , باعث اعتماد به نفس کاذب در خریدار شده و افراد بدون توجهبه دیگر موارد اقدام به خرید آنها می‌نمایند ، حتی استفاده از کلماتی مانند "کم چربی" یا "کم قند" بیشتر باعث سردرگمی میشود.
غالبا در این مواد از نظر روانشناسی روی فروش کار شده است ، مثلا نوشته اند کم چربی ولی برای افزایش طعم قند را بالا می‌برند اما از آن صحبتی به میان نمی آورند .
با اینکار طوری به ذهن خریدار القاء می‌کنند که این ماده غذایی چون چربی کمتری دارد پس حتما سالمتر است ، اما ممکن است اینگونه نباشد .
از نظر قانونی تولید کننده میتواند درباره هریک از مواد داخل محصول خود صحبت کند ، اما این زمانی به درد مصرف کننده می‌خورد که کل مواد داخل محصول را بشناسد .
کم نمودن هر یک از موارد مانند : انرژی ، نمک ، روغن ، شکر را کاهش دهد می‌تواند از کلمه رژیمی یا کم ... استفاده نماید ، سردرگم نشوید ، همیشه کل مواد داخل محصول را نگاه کنید مثلا بیسکویت رژیمی ممکن است از نظر کالری هیچ تفاوتی با بیسکویت واقعی نداشته باشد و فقط نوع قند آنرا تغییر داده باشند .
پس در انتها استفاده از محصولات رژیمی همیشه به معنای اینکه کالری ندارند ، یا چاق نمی‌کنند نیستند ، هنگام خرید دقت بیشتری بفرمایید تا سردر گم نشوبد .

 

. . برای مطالعه شما

چای سیاه حاوی منگنز، پتاسیم و ...
چای سیاه حاوی منگنز، پتاسیم و ... چای سیاه حاوی منگنز، پتاسیم و فلاونوئید است یک متخصص تغذیه در آمریکا تاکید دارد که چای سیاه حاوی منگنز و پتاسیم بوده و بر این اساس در رشد فیزیکی و حفظ تعادل مای...
رژيم غذايي در  معده حساس
رژيم غذايي در معده حساس رژيم غذايي براي افرادي كه معده حساي دارند بايد داراي شرايط زير باشد Diet , bland  معده تحريك پذير محركهاي معده بايد حذف شوند :  مانند فلفل سياه و قرمز قهوه و...
تغذیه و افسردگی:
تغذیه و افسردگی: تغذیه و افسردگی: در بیماران افسرده سطح انرژی پایین است لذا اشتیاق زیادی به غدا خوردن ندارند و فرد در تغذیه دچار اختلال می شود. از طرفی کمبود برخی مواد غذایی باع...
رژیم غذایی پارکینسون
رژیم غذایی پارکینسون رژیم غذایی پارکینسون تعریف کلی پارکینسونهدفها در رژیم غذایی پارکینسونکفایت تغذیه ای در رژیم غذایی پارکینسونارزیابی تغذیه ای در رژیم غذایی پارکینسونمشخصات رژیم غ...