تاثیر چاقی بر نازایی

اختلالات هورمونی ،نازایی وچاقی در زنان و مردان

اختلالات هورمونی ،نازایی وچاقی در زنان و مردان
تعداد و مقدار هورمونهای بافت چربی آنقدر زیاد است ، که بعضی آنرا غده چربی می نامند . قسمت عمده‌ای از این هورمونها هورمونهای استروژنی هستند .
در مردان این هورمون با تاثیر بر روی بیضه ها باعث کاهش تولید اسپرم می‌گردد و به طور متوسط هر 9 کیلوگرم اضافه وزن 10% احتمال نازایی در مردان را افزایش می‌دهد . رمدان چاق 26% هورمون تستوسترون ( هورمون مردانه ) کمتری دارند .
این در حالی است که اختلالات در خانمها بسیار بیشتر است . چاقی با بی نظمی قاعدگی، تاخیر در باروری در زنان می‌گردد ، حتی اگرحامله شوند احتمال اینکه بتوانند حاملگی را به آخر برسانند کمتر می‌شود .
چاقی باعث ایجاد مقاومت به انسولین و افزایش سطح انسولین با بیماری سندروم تخمدان پلی کیسیتیک ( PCOD ) ارتباط دارد .
حتی آمار موفقیت در بیماران چاقی که به روشهای مصنوعی مانند IVF یا IUI نیز حامله می‌شوند بسیار کمتر از افرادی ا وزن متعادل هستند .
در افراد چاق زمان بارداری بیماریهایی مانند مسمومیت بارداری ، اکلامپسی و پره اکلامپسی ، دیابت بارداری ، عفونتهای ادراری ، فشار خون بارداری و احتمال سزارین بسیار بیشتر از افراد با وزن متعادل است .
همچنین احتمال بروز نقصهای لوله عصبی در کودکان مادران چاق وجود دارد. اثر حفاظتی اسید فولیک برای جلوگیری از نقص لوله عصبی در جنین افراد چاق اصلا به اندازه اثر آن در افراد معمولی نیست .
خوشبختانه تقریبا تمام این مشکلات با لاغر شدن از بین می‌رود ، پس بهترین حالت این است فرد چاق قبل از هر تصمیمی برای حاملگی ابتدا به وزن متعادل خویش رسیده سپس اقدام به بارداری نماید .

 

. . برای مطالعه شما

دختر یا پسر خودتان انتخاب کنید...
دختر یا پسر خودتان انتخاب کنید... دختر یا پسر خودتان انتخاب کنید ؟؟ تمايل ، كوشش و جستجو براي به دست آوردن يك وسيله مطمئن جهت تأثيرگذاري برجنسيت فرزند مورد نظر، به قدمت تاريخ بشر است.تعداد و تن...
رژیم غذایی در دیابت ملیتوس
رژیم غذایی در دیابت ملیتوس رژیم غذایی در دیابت ملیتوس اهداف رژیم غذایی دیابت ملیتوس:1.    حفظ گلوکز خون نزدیک به محدوده طبیعی و جلوگیری از تغییرات آن (هیپوگلیسمی، هیپرگلیسم...
همه چیز درباره ال کارنیتین
همه چیز درباره ال کارنیتین   L- Carnitine کارنیتین برای اولین بار در سال ۱۹۰۵ از گوشت استخراج شد. عمده کارنیتین بدن در عضله ذخیره می شود. به گونه ای که میزان ان در عضله حدود ۵۰ تا ۲۰...
زردچوبه و خواص آن
زردچوبه و خواص آن زردچوبه و خواص آن زردچوبه، ريزوم (ريشه) گياهي است با نام علمي‌ Curcuma Longa كه به نام Turmeic Root در جهان مشهور است. نام‌هاي ديگر آن شامل Indian Saffron . Cur...