رژیم پرکالری – پر پروتئین

رژیم پرکالری – پر پروتئین


هدف:
    افزایش میزان کالری و پروتئین به منظور تأمین نیازهای افزایش یافته فرد در شرایط ویژه
موارد کاربرد:
1.    در بیماران مبتلا به سوء تغذیه برای جبران پروتئین و کالری
2.    برای جلوگیری از کاهش وزن و تحلیل بافتی در مواردی که نیاز به پروتئین و کالری افزایش یافته است (مانند تب، پر کاری تیروئید، سوختگی شدید، بی اشتهایی روانی و اعمال جراحی).
کفایت تغذیه ای:
    این رژیم معمولاً حاوی 1000 کیلوکالری یا بیشتر، علاوه بر میزان نیاز روزانه یک فرد بزرگسال است.
مشخصات رژیم غذایی:
-    این رژیم یک رژیم معمولی است که برای افزایش میزان پروتئین، غذاهای غنی از پروتئین در آن سهم بیشتری دارند. به طور کلی، این رژیم حاوی حداقل 5/1 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن یا حدود 120-100 گرم پروتئین است. برای افزایش میزان کالری علاوه بر پروتئین، چربی و کربوهیدرات رژیم نیز افزایش می یابد.
-    میزان مطلوب نسبت کالری به نیتروژن تقریباً    200-100 کیلوکالری به ازای یک گرم نیتروژن دریافتی است. (معمولاً Kcal 150 از منابع غیر پروتئینی برای هر گرم نیتروژن در نظر گرفته می شود).
-    حداقل نصف پروتئین مجاز باید از پروتئین های با ارزش بیولوژیک بالا تأمین گردد و در هر وعده غذاهای حاوی پروتئین کامل گنجانده شوند.
-    در این رژیم، نیاز روزانه به انرژی بین 2200-2000 کیلوکالری برای هر متر مربع سطح بدن و در مورد پروتئین 18 گرم نیتروژن به ازای هر متر مربع سطح بدن همراه با مکمل های ویتامینی تجویز می گردد.
-    در مواردی که نیاز به شدت افزایش می یابد، می توان از مایعات آماده تجاری که حاوی پروتئین و کالری زیادتری هستند به عنوان مکمل استفاده نمود.

نمونه رژیم پر کالری- پر پروتئین:

. . برای مطالعه شما

تغذیه و رژیم درمانی در جراحی ه...
تغذیه و رژیم درمانی در جراحی ه... عمده ی جراحی های روده شامل کولوستومی و ایلئوستومی است. کولوستومی عبارت است از عمل جراحی بر روی روده ی بزرگ که طی آن قسمتی از کولون ( روده ی بزرگ ) در جدار شکم ت...
راههای محاسبه چاقی
راههای محاسبه چاقی راههای محاسبه چاقی در حیطه پزشکی، هر روز بر این نکته که چاقی یک بیماری مزمن بوده و از عوامل خطر بیماریهای مختلف می باشد، بیشتر تاکید می شود. به همین دلیل در را...
1به و خواص آن
1به و خواص آن میوه به  و فواید آن فواید- منبع غنی ویتامین «ث»، آهن و پتاسیم.- سرشار از پکتین (الیاف گیاهی حل شدنی) است.مضرات- بیش تر اوقات با مقادیر فراوانی شکر پخته می شود ...
پسته
پسته پسته و خواص آن : پسته گیاهی نیمه گرمسیری از خانواده Anacardiaca و جنس Pistacia است که در سال 1737 میلادی توسط لینه نامگذاری علمی شده است درباره محل پیدایش پسته...