توضیح علمی میکرودرم ابریژن(جوانسازی پوست)

توضیحات کامل میکرودرم ابریژن بر روی پوست

Microdermabrasion

 

ابتدا صورت را به پنج منطقه تقسیم می نماییم :

منطقه یک: پيشاني ( زير خط رويش مو و بالاي ابرو ) - درمان اول را محافظه کارانه انجام دهيد و با مشاهده، آثار درمان را بررسي نماييد. با سر پروب 75 و فشار 100 تا 200 ميليمتر جيوه شروع به کار کنيد و بصورت عمودي از ابروها به سمت خط رويش مو بکشيد. به تعداد لازم تا رسيدن به ميزان دلخواه لايه برداري در يک ناحيه اين کار را تکرار نماييد. سپس به صورت افقي پروب را به ناحيه مجاور جابجا کنيد و ناحيه جديدي را از پيشاني شروع نماييد. اين الگو را بصورت عمودي در کنار هم مثل 1111111 به پيش ببريد منتها روي هر خط به تعداد دلخواه بکشيد. وقتي از سر پروب 125 مي خواهيد استفاده نماييد قدرت مکش دستگاه را کمتر نماييد سپس بتدريج آن را افزايش دهيد تا به ميزان دلخواه برسيد.

منطقه دو: منطقه ظريف چشمي ( اين ناحيه را درمرحله آخر درمان نماييد )، اين منطقه آخرين منطقه درمان مي باشد. از سر پروب 75 بدون خلاء به جهت ايمني و اطمينان و راحتي استفاده نماييد. پوست شل اين ناحيه را با انگشت کمي بکشيد تا صاف شود. مواظب باشيد نوک پروب با چشم برخورد نکند.

تذکر: هرگز پروب الماسه را با موتور روشن در ناحيه اوربيتال(چشمي) استفاده نکنيد.

منطقه سه: وسط صورت( بيني- گونه ها -  و لب بالايي) -  از يکطرف صورت شروع نماييد و بصورت عمودي بکشيد و کم کم بصورت افقي به پيش برويد. همان الگوي 111111 را رعايت نماييد. بر روي يک موضع مي توانيد چند بار بکشيد تا حالت مطلوب بدست آيد. ( براي لايه برداري عميقتر سر پروب 75 را با سر 125 عوض نماييد. ) روي بيني به سمت پايين  و سپس روي پره هاي بيني و اطراف چين هاي دو طرف دهان بکشيد. کار بر روي لب بالا بدين صورت است که پروب را بصورت افقي از گوشه دهان بر روي خط خنده بکشيد و مطمئن باشيد که پوست را محکم نگه داشته ايد. در درمان چين هاي عمودي از هردو حرکت عمودي و افقي استفاده نماييد. در کساني که مستعد تب خال در لب هستنداز مرز لب (ورميلون) اجتناب نماييد.

منطقه چهار: لب پاييني تا فک پايين (مانديبل)- بر روي لب پاييني و فک پايين با حرکات عمودي و افقي کار کنيد.

منطقه پنجم: گردن و نواحي پايين تر مثل سينه وپستان ونواحي دکولته Décolleté در گردن از سر 75 پروب با قدرت مکش کمتراستفاده نماييد تا آسيب وارد نشود. بيشتر افراد فقط به يک يا دو بار حرکت رو به پايين و افقي در ناحيه گردن نياز دارند. اگر به حرکت افقي نياز بود آن را از مرکز به اطراف انجام دهيد. هميشه مطمئن باشيد که پوست را محکم نگه داشته ايد. نواحي دکولته نياز به هر دو حرکت عمودي و افقي دارند که با سر 75 پروب و با قدرت مکش کاهش يافته ( مثل گردن ) انجام مي شود.اولين جلسه ميکرودرم ابريژن  را با قدرت خلاء کم  مثلا عدد 100 تا 200 ميليمتر جيوه  انجام دهيد .
درمان اول را با نرم ترين سر پروب شروع نماييد مثلا 75در ابتدا از يک جاي بدن فرد به عنوان تست استفاده نماييد مثلا بازو .نکته کليدي پروتکل هاي درماني اين دستگاه انتخاب سر پروب مناسب و دفعات کشيدن پروب بر روي پوست و انتخاب قدرت خلاء به اندازه مي باشد. زاويه پروب را بر روي پوست 90 درجه بگيريد يعني پروب عمود بر پوست باشد.بگذاريد فشار مکش دستگاه تعيين کننده فشار بر پوست باشد و خودتان با فشار آوردن بر پروب  فشار اضافي ايجاد نکنيد تا ضايعه و زخم ايجاد نشود.

مرحله نهایی
پس از لايه برداري کامل پوست صورت ،گردن ، وغيره به نواحي که نياز به توجه بيشتري دارند برگرديد: مثل هايپرپيگمنتاسيون ، چين هاي پوستي ظريف يا اسکارها.

  • صورت را با يک شيرپاک کن يا سوتينگ کلينزر تميز نماييد و کمپرس سرد بگذاريد.
  • يک ماسک آرامبخش استفاده نموده و بر روي اين ماسک  کمپرس سرد بگذاريد و تا 5-10 دقيقه نگه داريد.
  • ماسک را با حوله سرد برداريد.
  • از مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده نماييد.

بجاي همه اين مراحل ميتوانيد صورت را شسته و سريعا خشک نماييد و مقداري کرم زينک اکسايد بر روي صورت بماليد و 10 دقيقه نگه داشته  سپس با يک دستمال پاک کنيد. بعد هم از مرطوب کننده خوبي مثل Ego QV Cream وضد آفتاب استفاده نماييد.

 

. . برای مطالعه شما

عوارض روحی روانی چاقی
عوارض روحی روانی چاقی پیامدهای روان شناختی چاقیادبيات پژوهشي قديمتر رابطه‌ي بين افسردگي و چاقي را ناكافي مي‌دانند ولي شواهد پژوهشي اخير رابطه‌ي پايدارتري را گزارش كرده‌اند. براي مثال...
ارزش غذايي جوانه ها
ارزش غذايي جوانه ها ارزش غذايي جوانه ها امروزه نقش و اهميت جوانه ها به نحوي مطرح است كه كارشناسان علوم تغذيه بر مصرف آن تأكيد كرده و آن را در سبد غذايي روزانه خانواده ها معرفي مي ك...
خواص غذایی و درمانی قارچ
خواص غذایی و درمانی قارچ خواص غذایی و درمانی قارچ   مقدار پروتئین بالا: 8/1 تا 9/5% وزن تر قارچ دکمه ای و 5/3 % وزن تر قارچ صدفی    میزان بالای جذب پروتئین 70 تا 90% پروتئین مصرفی جذب ...
چگونه می توان با رژیم غذایی مق...
چگونه می توان با رژیم غذایی مق... چگونه می توان با رژیم غذایی مقدار کلسترول خون را کاهش داد؟ خطر ابتلا به بیماری قلب و عروق و بروز حمله قلبی را می توان با به وجود آوردن تغییراتی که میزان کلسترول...